Aranżacja salonu

Aranżujemy salon

Nie bez powodu salon uważany jest za jedno z najbardziej reprezentatywnych domowych pomieszczeń. To właśnie w nim odbywa się życie towarzyskie i to właśnie w nim spędzamy wolny, od pracy, czas. Idealny salon to taki, który jest nie tylko elegancki, ale i praktyczny. Jego umeblowanie, zwłaszcza początkowo, może powodować wiele problemów. Trzeba jednak pamiętać, że dobre rozplanowanie przestrzeni i wybór wiodącej stylistyki wnętrza, potrafią zdziałać cuda. Radzimy, jak umeblować salon, tak, aby tworzył spójną całość.

Plan umeblowania salonu

Planowanie umeblowania salonu należy poprzedzić wyborem wiodącego stylu aranżacyjnego. Dzisiaj największą popularnością cieszą się oczywiście nowoczesne aranżacje, które wkomponowują się idealnie we wszystkie rodzaje wnętrz. W nowoczesnym salonie prostota łączy się z elegancją. Mebli pokojowych nie powinno być za dużo, ponieważ najważniejsze jest zachowanie zasady minimalizmu. Alternatywą dla futurystycznej aranżacji jest klasyka. Najlepiej sprawdza się ona w pomieszczeniach przestronnych i dobrze oświetlonych. W klasycznych salonach, podczas doboru mebli, panuje duża swoboda. Warto jednak pamiętać, aby ich ilość nie była przytłaczająca. Stylizowane komody i regały sprawdzają się wyłącznie w dużych pomieszczeniach.

Określ przeznaczenie salonu

Po wybraniu stylu aranżacyjnego salonu należy odpowiedzieć sobie na dwa pytania. Czy będą w nim spożywane posiłki i czy będzie on służył jako sypialnia dla potencjalnych gości. Salon z jadalnią powinien zostać wyposażony w stół. Jego rozmiar określa się w zależności od ilości domowników. W przypadku niewielkich salonów najlepiej sprawdzają się stoły rozkładane. Jeżeli salon ma być również miejscem noclegu gości, to warto postawić w nim wygodną rozkładaną kanapę.

Meble pokojowe dopasuj do rozmiaru pomieszczenia

To ważna kwestia, która wpływa a na komfort użytkowania całego pomieszczenia. Obecnie największą popularnością cieszy się minimalizm. Oznacza to, że do nowoczesnych salonów wstawia się wyłącznie takie meble pokojowe, które są potrzebne.