Aranżacja salonu

Klasyczne czy nowoczesne? Wybieramy meble do salonu

Wbrew powszechnie panującej opinii urządzanie domu, a zwłaszcza salonu, to nie lada wyzwanie. Jaki styl wybrać? Klasyczny czy nowoczesny? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w treści dzisiejszego artykułu. Zachęcamy do uważnej lektury!

Słowem wstępu

Bez wątpienia pokój dzienny uważany jest za jedno z najbardziej reprezentacyjnych pomieszczeń w całym mieszkaniu. To właśnie w nim rodzina spędza wspólnie czas po szkole i pracy, a w weekendy przyjmuje gości. Mając to na uwadze, warto poświęcić nieco więcej czasu na jego aranżację. Trzeba bowiem pamiętać, że odpowiedni wystrój wnętrza pomaga domownikom w zrelaksowaniu się i nabraniu sił na nowy dzień. Aby więc uniknąć przypadkowego łączenia mebli, warto wybrać jedno spójne wzornictwo – nowoczesne lub klasyczne.

Klasyka zawsze w modzie

Największą zaletą klasycznych mebli jest ich nieprzemijający styl, który od wielu lat urzeka całe rodziny. Ciepłe i piękne kolory, zaokrąglone kształty, rzeźbione fronty i ozdobne uchwyty – to największy sekret klasycznej aranżacji pokoju dziennego. Jeżeli zależy nam przede wszystkim na tym, aby stworzyć ciepłą i domową atmosferę, to meble klasyczne będą dla nas najlepszym rozwiązaniem.

Powiew nowoczesności

Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się również nowoczesne aranżacje salonów, w których dominują geometryczne bryły, pozbawione jakichkolwiek zbędnych detali czy ozdób. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych mebli możliwe jest stworzenie wnętrza oszczędnego w formie, funkcjonalnego oraz – co szczególnie istotne – estetycznego.

Co wybrać?

Odpowiedź na to pytanie jest prostsza, niż może się nam wydawać i uzależniona przede wszystkim od naszych indywidualnych preferencji i oczekiwań. Jeżeli jesteśmy miłośnikami prostych i funkcjonalnych rozwiązań, to z pewnością przypadną nam do gustu meble nowoczesne. Jeżeli zaś cenimy sobie przytulne, pełne ciepłych kolorów wnętrza, to powinniśmy zainwestować w meble klasyczne.