Klasyczne kuchnie

Klasyczne kuchnie na wymiar w stylu retro

Kuchnia, pomimo że ma ściśle określoną funkcję, to w zależności od domu może przybierać inny wygląd. Wpływ na taki stan rzeczy ma przede wszystkim styl, który preferuje jej właściciel oraz jego indywidualne upodobania. Podpowiadamy, czym charakteryzują się kuchnie klasyczne w stylu retro.

Styl retro – czym jest i jak go rozpoznać?

Najogólniej rzecz ujmując, styl retro nawiązuje do trendów znanych z lat 50. i 60. ubiegłego wieku. Do jego najbardziej charakterystycznych elementów zaliczyć należy przede wszystkim stonowane – i całkowicie naturalne – kolory oraz szachownicę. Jego wyróżniającymi cechami są również dodatki, które wykonywane są najczęściej ze stalowych lub metalowych elementów, kształtami nawiązujące do przedmiotów pochodzących ze starych zamków lub pałaców. Odnosi się to przede wszystkim do uchwytów, lamp i kurków w kranie. Dzięki wykorzystaniu tych dodatków możliwe jest stworzenie odpowiedniego klimatu. Trzeba jednak pamiętać, aby zachować rozwagę podczas ich doboru, tak aby dopasowane one były do całościowej koncepcji kuchni.

Kuchnie w stylu retro a meble na wymiar

Osoby, które chcą urządzić kuchnię w stylu retro, powinny zastanowić się nad inwestycją w klasyczne meble na wymiar. Dlaczego? A to dlatego, że wybierając takie rozwiązanie, mogą wpłynąć na ostateczny kształt mebli i sprawić, że będą one swoim wyglądem do złudzenia przypominały te, które dzisiaj nazywamy retro. Warto również wspomnieć, że inwestycja w meble opłacalna jest wyłącznie wtedy, kiedy wiąże się z możliwością długoletniego użytkowania. Do produkcji mebli na wymiar wykorzystywane są najlepsze jakościowo materiały, co daje gwarancję ich długiego i komfortowego użytkowania. Kolejnym atutem mebli na wymiar jest to, że są one dopasowane w najmniejszym calu do posiadanego przez nas pomieszczenia. Nie musimy się więc martwić, że po ich usadowieniu zostaną jakiekolwiek nieestetyczne luki czy szpary.