meble kuchenne

Meble kuchenne – gotowe czy na wymiar?

Urządzenie kuchni jest w dzisiejszych czasach nie lada wyzwaniem. Szczególnie problematyczny okazuje się wybór odpowiednich mebli, bo jak znaleźć takie, które nie dość że będą funkcjonalne, to jeszcze wkomponują się w aranżację całego pomieszczenia? Zacięta walka toczy się również pomiędzy meblami gotowymi, a tymi, które wykonywane są na wymiar. Omawiamy zalety i wady poszczególnych rozwiązań.

Meble na wymiar – zalety

Meble na wymiar to doskonałe rozwiązanie dla osób, które dysponują niewielkimi kuchniami lub niestandardowymi pokojami. Należy pamiętać, że małe wnętrza rządzą się własnymi prawami, dlatego podczas ich urządzania, należy zadbać, aby dobrze wykorzystać każdy dostępny metr kwadratowy. Warto również wspomnieć, że osoby, które zdecydują się na zakup mebli na wymiar, mają możliwość wybrania materiałów, z jakich zostaną wykonane ich poszczególne elementy oraz mogą wpłynąć na ich ostateczny kształt i formę.

Meble na wymiar – wady

Do największych wad mebli na wymiar zaliczyć należy ich stosunkowo wysoką cenę – zwłaszcza w porównaniu do gotowych zestawów. Niestety, jest ona głównym czynnikiem, który zniechęca potencjalnych klientów do wyboru tej metody aranżowania wnętrza.

Gotowe meble – zalety

Osoby, które posiadają duże domy, mogą pozwolić sobie na zakup  gotowych mebli. Do ich wyboru pozostają nie tylko całe zestawy, ale również poszczególne moduły. W przypadku dużych powierzchni ekonomiczne zagospodarowanie wolnego miejsca nie ma aż tak dużego znaczenia, jak ma to miejsce w małych mieszkaniach. Obecnie na rynku znaleźć można szeroki wybór gotowych mebli do salonu, kuchni, jadalni oraz innych pomieszczeń, dlatego każdy klient – nawet ten najbardziej wymagający – powinien, bez większego problemu, znaleźć satysfakcjonujące go rozwiązanie.

Gotowe meble – wady

Niestety, tak jak wszystko, tak i gotowe meble mają swoje wady a do największych zaliczyć należy ich ograniczony wybór. Często zdarza się, że zestaw, pomimo iż spełnia wszelkie estetyczne oczekiwania  klienta, nie odpowiada mu pod względem funkcjonalnym.