Meble na wymiar cena

Meble na wymiar – ile kosztują?

Nie ulega wątpliwości, że cena mebli jest najważniejszym punktem ustaleń, które odbywają się na linii nabywca – wykonawca. Od czego zależy i co składa się na całościową wartość zamówienia? Czy możliwe jest jakiekolwiek obniżenie jego kosztów? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w treści dzisiejszego artykułu. Zapraszamy do uważnej lektury!

 

Cena mebli gotowych a mebli robionych na zamówienie

Nie oszukujmy się: meble robione na zamówienie będą zawsze droższe niż meble gotowe i nie ma co się łudzić, że będzie inaczej. Powodem takiego stanu rzeczy jest różnica pomiędzy ilością i nakładem pracy, jaką należy włożyć w produkcję mebli na zamówienie. Dla porównania – meble gotowe pochodzą z produkcji taśmowej, co oznacza, że każdego dnia z linii produkcyjnej schodzi ogromna liczba gotowych zestawów meblowych. Meble na zamówienie zaś, w zależności od stopnia skomplikowania, produkuje się od kilku do nawet kilkunastu tygodni. Należy zdawać sobie sprawę, że decydując się na zakup mebli na wymiar, płacimy za pracę projektanta, który spędza długie godziny na przygotowywaniu projektu i jego realizacji.

 

Co kosztuje najwięcej?

Najczęściej konstrukcja mebli wykonywana jest ze specjalnej płyty meblowej, tzw. płyty laminowanej. Sam materiał jest stosunkowo tani, a jego właściwości pozwalają na wykonanie solidnego mebla, który służyć będzie swojemu nabywcy przez wiele lat. Wierzchnie elementy mebli można wykonać zarówno z płyty laminowanej, jak i droższych materiałów, do których zaliczają się m.in. fornir, lakierowany MDF – w połysku lub macie, szkło, elementy aluminiowe, drewniane lub różnorodne tworzywa sztuczne. Kolejnym elementem, który bez wątpienia wpływa na cenę końcową, jest wyposażenie mebli na wymiar. W jego skład wchodzą m.in. systemy szufladowe lub prowadnice w szufladach, spowalniacze, zawiasy lub systemy przechowywania żywności typu cargo. To właśnie dzięki wyposażeniu dodatkowemu meble zyskują na jakości i żywotności.