meble przeszkolne

Przeszklenia w meblach. Zalety i wady

Jak doskonale wiemy odpowiednia aranżacja wnętrz jest niezwykle ważna. W zależności od preferowanego stylu wybór mebli i dodatków będzie się różnił. Wśród mebli bardzo popularnym rozwiązaniem są przeszklenia. Przeszklenia w meblach świetnie się sprawdzą w salonie, kuchni oraz sypialni. Dlaczego tak chętnie decydujemy się na takie rozwiązanie?

Powód jest prosty. Meble, w których zastosowane zostało szkło sprawia, że wnętrze jest niezwykle eleganckie, uniwersalne ,nowoczesne oraz stylowe. Materiał szklany, ze względu na szeroki wachlarz zastosowań,  jest często wybierany przez stolarzy. Można go wykorzystać  jako blat do stołów, szaf lub front do szafek i komód. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania, w komodzie lub witrynce ze szklanymi drzwiczkami, nasze kryształy będą się oryginalnie prezentować . Warto także wspomnieć o ciekawej różnorodności tego materiału. W zależności od upodobań i charakteru wnętrza, do przeszkleń w meblach możemy wykorzystać szkło przezroczyste, mleczne lub satynowe.

 Zalety szkła w meblach to przede wszystkim duża wytrzymałość materiału oraz odporność. Szklane rozwiązania są bardzo popularnym rozwiązaniem dedykowane alergikom. Kurz osadza się na wszystkich meblach, jednak na szklanych elementach znajdziemy zdecydowanie mniej kurzu . Wynika to z gładkiej powierzchni materiału oraz właściwościom elektrostatycznym.

Wady przeszkleń w meblach

Każde rozwiązanie posiada wady i zalety.  Przeszklenia w meblach są świetnym pomysłem, jednak aby efekt wizualny mebli wraz ze szklanymi elementami był oszałamiający, musimy pamiętać o właściwej konserwacji. Wadą mebli posiadających przeszklenia jest niewłaściwe czyszczenie. Prawidłowe utrzymanie mebli w czystości nie musi być problematyczne o ile przestrzegamy kilka zasad. Zakurzone meble czyścimy zwykłą szmatką nasączoną wodą, a w przypadku tłustych zabrudzeń stosujemy płyn do naczyń lub środek do czyszczenia szyb. Aby nie zarysować szkła, nie używamy preparatów, które zawierają drobinki ścierające. Jeśli nasze przeszklenia są wykonane z satynowego szkła, do pielęgnacji warto zastosować preparaty zawierające alkohol, a sam proces czyszczenia powinien obejmować całą powierzchnię szklaną. Myjąc szkło punktowo możemy doprowadzić do zmiany odcieniu matu.