Fakty i mity

Fakty i mity o meblach na zamówienie

Osoby, które czeka urządzanie własnego salonu czy kuchni, zazwyczaj przepełnia entuzjazm. Niestety mija on bardzo szybko, gdy okazuje się, że dane pomieszczenie ma niestandardowe wymiary i ciężko w nim zmieścić meble dostępne w sklepach. Wtedy pojawia się pomysł zamówienia mebli na wymiar. Wciąż krąży o nich wiele plotek. Które z nich są prawdziwe, a które nie?

Cena mebli

Najczęściej powtarzaną informacją jest ta, że meble robione na wymiar są bardzo drogie. To oczywiście mit! Zanim dany producent zabierze się za pracę, najpierw ustala z klientem budżet. Dopiero w ramach ustalonego budżetu przedstawia mu konkretne propozycje. Nie ma więc możliwości, by cena za wykonane meble niebotycznie zaskoczyła osobę, która je zamawia.

Większe możliwości

Wiele osób powtarza też, że meble na wymiar dają urządzającym mieszkanie większe możliwości aranżacyjne. To oczywiście prawda. Doświadczony procent mebli jest w stanie wykonać szafki czy półki nawet w nietypowych kształtach, czy też pomóc nam zabudować dotychczas nieużywaną wnękę. Meble na wymiar często okazują się niezastąpione w małych mieszkaniach. Dzięki nim można stworzyć praktyczną, przytulną i piękną aranżację, która optycznie nie przytłoczy całego pomieszczenia. Meble robione na wymiar są też rozwiązaniem dla osób, które korzystają z nich w nietypowy sposób (np. potrzebują wyjątkowo wytrzymałej komody pod ciężkie akwarium).

Wyższa jakość

O meblach na wymiar mówi się też, że są solidniejsze niż te produkowane seryjnie. Jest to prawdą. Wynika to z tego, że w seryjnej produkcji dużą część prac wykonują maszyny, które nie zadbają o detale tak, jak człowiek. Podczas produkcji na wymiar mebel jest dokładnie oglądany przy wykonywaniu każdej czynności, a zanim powstanie, opracowywany jest jego szczegółowy indywidualny projekt, którego wszyscy muszą się trzymać.

Pomysł do każdego wnętrza

Meble na zamówienie dawniej kojarzyły się z ciężkimi, bardzo eleganckimi i nieco staromodnymi konstrukcjami. To oczywiście błędne myślenie. Producenci mebli wykonają dla nas każdy projekt, jaki nam się wymarzy. Jeśli szukamy prostych, minimalistycznych i nowoczesnych kształtów rodem ze sklepu sieciowego, lecz o wyższej trwałości, dla doświadczonego producenta nie będzie to problemem.