kuchnia na poddaszu

Jak umeblować mieszkanie poddaszowe?

Urządzanie mieszkania na poddaszu to wyzwanie. Szczególną uwagę należy poświęcić doborowi odpowiednich mebli. Zachęcamy do przeczytania o tym, na co zwrócić uwagę podczas meblowania mieszkania na poddaszu, aby cieszyć się oryginalnie i funkcjonalnie zaaranżowanym wnętrzem.

Oswoić skosy

Mieszkania na poddaszu znajdują nabywców często ze względu na atrakcyjną cenę, która ma rekompensować trudności związane z aranżacją ich niekonwencjonalnej przestrzeni. Jednak to w oryginalnym układzie, a zwłaszcza w skosach kryje się urok mieszkania na poddaszu. Ukośnie opadające ściany stwarzają ogrom możliwości, z których nie należy rezygnować. Miejsce pod skosami trzeba postarać się zagospodarować bez względu na wysokość czy kąt opadania. Zamówienie mebli na wymiar pozwoli wykorzystać każdy centymetr przestrzeni. Doradzamy, aby ustawić pod skosami, zwłaszcza w miejscu trudniej dostępnym, głęboką szafkę z szufladami. Wówczas zyskujemy cenne miejsce do przechowywania. W takim mieszkaniu odradzamy wstawianie wysokich szafek czy regałów, podobnie jak zachęcamy do pozostawienia przestrzenie otwartej. Pod skosami sprawdzą się też sofy albo fotele przy założeniu, że można w nich swobodnie usiąść bez dotykania głową do ściany. Stół wraz z krzesłami powinien zająć miejsce w części najwyższej.

Kuchnia na poddaszu

Urządzanie kuchni zawsze wymaga dogłębnej analizy. Należy przecież wykreować przestrzeń funkcjonalną i wygodną. Kuchnia w mieszkaniu na poddaszu stanowi wyzwanie, gdyż jest wyjątkowo nieustawna. Aby spełniała swoją rolę, czyli umożliwiała przygotowanie posiłków oraz przechowywanie naczyń, sprzętów kuchennych i produktów żywnościowych, warto umeblować ją meblami wykonanymi na zamówienie. Przestrzeń na poddaszu wymaga, by wybierać meble o nietypowych rozmiarach. Jeśli skorzystają Państwo z naszej oferty, to otrzymają projekt zabudowy oraz jego wizualizację 3D przygotowane na podstawie dokładnych pomiarów. Meble na wymiar wykonywane są z elementów najwyższej jakości, a ich przemyślane rozplanowanie pozwoli stworzyć pomieszczenie ułatwiające wykonywanie codziennych czynności. Zachęcamy do konsultowania własnych pomysłów, gdyż dzięki doświadczeniu pomożemy w umeblowaniu mieszkania na miarę Państwa marzeń.