kolorowe meble

Rola kolorystyki przy wyborze mebli

Podczas wybierania mebli kierujemy się modnymi trendami i własnymi upodobaniami, poszukując tego, co nas zadowoli pod względem estetycznym, ale też użytkowania. Nie bez znaczenia jest kolor mebli, gdyż to od niego zależy ostateczna decyzja. Warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę, gdy wybieramy kolor mebli.

Ton w ton lub zasada kontrastu

Kiedy wybieramy meble do salonu czy sypialni, możemy sugerować się podobieństwem barw. Zazwyczaj ta zasada sprawdza się w przypadku kolorów jasnych. Zestawiając komody, regały, szafki, ale też meble tapicerowane w jednej kolorystyce, którą wzmocnimy podobnym kolorem ścian, stworzymy wnętrze przestronne i rozjaśnione. Pamiętajmy, że jasne barwy powiększają optycznie przestrzeń, sprawiają też wrażenie ładu i elegancji, sprawdzają się w małych pokojach. Podobnym tropem możemy podążać przy ciemniejszych kolorach, ale musimy liczyć się z tym, że ryzykujemy uzyskanie efektu zamkniętej, pomniejszonej przestrzeni. Pomieszczenie utrzymane w konsekwentnie ciemnych kolorach, bywa przytłaczające dla użytkowników. Jeśli lubimy meble w ciemniejszych kolorach, to wykorzystajmy zasadę kontrastu. Ciemne meble będą się odznaczały na tle jasnych ścian, które do pomieszczenia wprowadzą odrobinę balansu. Można też zestawić jasne meble na tle ciemniejszych ścian, a wnętrze nabierze dynamicznego charakteru.

Trochę więcej koloru

Jeśli chcemy przełamać monochromatyczność wnętrz, to idealnym rozwiązaniem będą meble kolorowe. Najprościej wprowadzić do salonu czy sypialni kolor poprzez wstawienie fotela czy sofy z barwnym obiciem. Jednak kolorowe meble to świetny wybór do pokoju dziecięcego czy młodzieżowego oraz do kuchni, która jest osobnym pomieszczeniem. W pokoju młodego człowieka doskonale sprawdzą się meble wielobarwne, które będą odzwierciedlały jego radość i optymizm. Pamiętajmy i w tym wypadku o umiarze, trzy – cztery kolory w zupełności powinny nas zadowolić. Wprowadzenie zbyt wielu różnorodnych kolorów może sprawiać wrażenie chaosu. Jeśli mamy problem z podjęciem decyzji, warto zwrócić się o poradę do producenta i dystrybutora mebli. Nasi doświadczeni pracownicy wskażą ciekawe rozwiązania, pomogą w wyobrażeniu wyglądu przyszłego pomieszczenia dzięki wizualizacji 3D. Będzie to też okazja do nabycia gotowych zestawów mebli lub przygotowanie takowych na zamówienie.