meble tapicerowane

Meble tapicerowane – czy warto się na nie zdecydować?

Wbrew powszechnie panującej opinii tapicerowane meble do pokoju cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród osób, które właśnie urządzają swoje mieszkanie. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego, zwłaszcza jeżeli wziąć pod uwagę, że są one nie tylko wygodne, ale i eleganckie.

Zanim kupisz

Zanim jednak zdecydujemy się na zakup mebli tapicerowanych warto dokładnie zastanowić się nad wyborem rodzaju ich obicia. Obecnie największą popularnością cieszy się wykończenie ich skórą, która uchodzi za jeden z najbardziej gustownych, eleganckich i ponadczasowych materiałów. Warto jednak pamiętać, że możliwości jest o wiele więcej!

Zalety mebli tapicerowanych

Do największych zalet mebli tapicerowanych zaliczyć należy to, że pasują one niemal do każdego wnętrza. Niezależnie od tego, czy nasze mieszkanie zostało utrzymane w stylu kolonialnym czy rustykalnym, możemy mieć pewność, że tapicerowane meble będą zawsze tworzyły spójną oraz harmonijną kompozycję aranżacyjną. Wpływ na taki stan rzeczy ma oczywiście mnogość wzorów i kolorów tkanin, z których mogą one zostać wyprodukowane. Dzięki tak dużemu wyborowi każdy klient – nawet ten najbardziej wymagający – może mieć pewność, że znajdzie rozwiązanie na miarę swoich potrzeb i oczekiwań. Mówiąc o zaletach mebli tapicerowanych należy również wspomnieć o stosunkowo łatwiej pielęgnacji. W przypadku zabrudzenia, jedyne co powinniśmy zrobić, to przetrzeć ich powierzchnię wilgotną szmatką ze zwykłym mydłem – gwarantujemy, że plama zejdzie szybciej niż się pojawiła! Ponadto, jeżeli tapicerka mebli ulegnie niewielkiemu zniszczeniu lub zużyciu, to bez większego problemu naprawimy ją samodzielnie.

Podsumowując

Wbrew utartym przekonaniom meble tapicerowane są o wiele wygodniejsze w codziennej eksploatacji niż meble obite skórą. Warto zaznaczyć, że wykorzystywany do produkcji obić materiał – w przeciwieństwie do skóry – nie nagrzewa się oraz jest bardzo przyjemny w dotyku. Jak więc można łatwo zauważyć tapicerowane meble pokojowe są świetnym rozwiązaniem aranżacyjnym!