krzesła

Stoły i krzesła idealne do salonu

Stoły i krzesła idealne do salonuSalon to pomieszczenie, które zawsze najbardziej tętni życiem. To właśnie w nim przyjmuje się gości, urządza przyjęcia, integruje się i odpoczywa. Salon to wizytówka domu, dlatego powinien wyglądać najbardziej reprezentacyjnie. Z tego powodu, zawsze powinno wybierać się wystrój tak, aby był zarówno funkcjonalny, jak i atrakcyjny wizualnie. Jakie stoły i krzesła są najlepszym wyborem do salonu?

Jaki stół i krzesła do salonu?

Wybór najlepszych krzeseł i stołu możliwy jest w dobrych sklepach meblowych, których oferta jest ogromna. Stół to centralne miejsce w salonie, dlatego warto zadbać o to, aby był zarówno funkcjonalny, jak i reprezentatywny. Podstawową decyzją jest określenie kształtu i wielkości stołu.

  • Stoły okrągłe – są idealnym rozwiązaniem dla salonów średniej wielkości i takich
    z półokrągłym wykuszem ściennym. Takie meble pokojowe wyglądają subtelniej niż prostokątne i kwadratowe stoły.
  • Stoły prostokątne – najbardziej uniwersalny wybór, ponieważ pasują do każdego wnętrza. Stoły prostokątne można wybrać w mniejszych i większych wariantach, zależnie od wielkości pomieszczenia.
  • Stoły kwadratowe – uniwersalny wybór, idealnie nadaje się do małych pomieszczeń.
  • Ławy – coraz częstszym wyborem są stoliki kawowe. Stoliki można wybrać w formie szklanej lub z drewna. Są one raczej dopełnieniem salonu – przy takiej ławie, nie usiądzie dużo gości.

Krzesła powinny być odpowiednio dobrane do stołu – coraz większą popularnością cieszą się kolorowe i wyraziste motywy, a także ciekawe printy. Jeśli jednak ktoś woli tradycyjne motywy, eleganckie krzesła wykonane z drewna, są utożsamiane z trwałością i luksusem.
W 2019 roku króluje obicie welurowe, aksamitne, skórzane oraz atłasowe.

Wybór stołu do salonu – cenne wskazówki

Jeśli wybierzesz już kształt, warto zastanowić się, czy stół ma być rozkładany czy nie. Stół nierozkładany jest tańszy i stabilniejszy, ale rozkładany jest doskonałym wyborem, jeśli często podejmujesz gości, chcesz powiększyć przestrzeń, a nie zamierzasz codziennie siadać przy większym stole.

Do stylu salonu warto dopasować konkretny model stołu. Do nowoczesnych wnętrz idealnie nadaje się drewniany stół lub lakierowany na bardzo wysoki połysk. Z wnętrzami tradycyjnymi i rustykalnymi doskonale komponują się drewniane meble pokojowe. Jeśli meble są jasne, warto wybrać stół o wyraźnym kolorze, a do ciemnych, można dobrać biały lub czarny, zależy, czy chcesz postawić na mocny kolor. Jeśli odpowiednio dobierzesz stół i krzesła, salon będzie wyglądał naprawdę rewelacyjnie!