Pięknie urządzone mieszkanie

W poszukiwaniu stylu

Pięknie urządzone mieszkanie jest marzeniem każdego z nas. O ile remont czy prace budowlane mogą być dla nas mało przyjemne, to z pewnością aranżacja wnętrz w naszym mieszkaniu będzie dla nas frajdą. Nasze wnętrza zawsze powinniśmy dopasować do naszych upodobań i możliwości.

Pamiętajmy, że to właśnie odpowiednie dodatki sprawią, że nasze wnętrza będą przytulne, nowoczesne i będą świetnym uzupełnieniem całości. Jeśli mamy już urządzone takie pomieszczenia jak salon, kuchnia, sypialnia , łazienka, to najwyższy czas pomyśleć o tym jakie przedmioty pomogą nam stworzyć niepowtarzalną aranżację. W pierwszej kolejności zacznijmy od odpowiedniego doboru kolorów, które będą gościć na naszych ścianach. W przypadku wyboru koloru ścian, kierujmy się własnymi upodobaniami. Najczęściej wybieranym kolorem jest królowa wśród kolorów, czyli biel i jej pochodne. Coraz częściej sięgamy po szarość i beże. Jeśli mamy już wybrane meble, zastanówmy się o właściwym rozmieszczeniu mebli w pomieszczeniach. Meble powinny być przede wszystkim funkcjonalne. Aby sprawić żeby nasze wnętrze było przytulne możemy wykorzystać kilka zasad tj zabawa barwami, kontrast, funkcjonalność, ale przede wszystkim rozwaga. Na rynku dostępnych jest mnóstwo inspiracji, które ułatwią nam wybór odpowiednich dodatków dekoracyjnych. Na ścianach oprócz zdjęć w ciekawych ramkach, można śmiało powiesić obrazy, ale także nasze kompozycje. Często sami tworzymy interesujące kolaże, rysunki czy wyklejanki. Nasza sztuka będzie idealnym kontrastem do białych i przytulnych mebli. Wartym uwagi rozwiązaniem są również powieszone lustra , które optycznie powiększają przestrzeń. Na podłogach często królują dywany. Na rynku obecnych jest ogrom wzorów. Aby zrobić kontrast , wybierzmy dywan w duże wzory geometryczne lub wielokolorowe tkaniny.

Kontrast i dodatki

Jak dobrze wiemy, o gustach się nie dyskutuje, zatem styl, który preferujemy powinien być odzwierciedleniem naszych upodobań. Minimalizm, który charakteryzuje się neutralnymi kolorami, ciekawie może być przełamany nowoczesnym stolikiem, wykonanym z metalu i szkła lub futurystycznymi figurkami. Pamiętajmy o kwiatach, które dodadzą uroku. Najważniejsze, abyśmy czuli się komfortowo w naszej aranżacji.