salon

Charakterystyka mebli skrzyniowych

Charakterystyka mebli skrzyniowychPodstawowym kryterium klasyfikacji mebli jest podział ze względu na konstrukcję. Do wyboru mamy meble skrzyniowe i meble szkieletowe, a o rodzaju danego mebla decyduje przewaga jego elementów konstrukcyjnych. Zapewne mało kto wie o tym, że popularne komody, szafy i skrzynie to po prostu meble skrzyniowe, bez których nie wyobrażamy sobie życia. Zobacz, czym się wyróżniają.

Jakie cechy mają meble skrzyniowe?

Cechą charakterystyczną mebli skrzyniowych, są elementy płytowe, takie jak:

  • sklejka,
  • płyta pilśniowa,
  • płyta wiórowa.

W grupie mebli skrzyniowych możemy spotkać konstrukcje stojakowe, wieńcowe i konstrukcje typowo skrzyniowe, które występują w różnych mieszanych wariantach. Podstawowe części tych mebli, czyli boki i wieńce, mogą być ze sobą połączone w różny sposób. Charakterystyczna dla mebli skrzyniowych jest zamknięta przestrzeń, w której możemy przechowywać przedmioty codziennego użytku, ubrania i naczynia. Chyba nie wyobrażasz sobie swojego mieszkania bez tak funkcjonalnych mebli, jak popularne szafy, komody czy stylowe garderoby? Bez nich ubrania prawdopodobnie całe życie byłby rzucane na fotel lub krzesło, a osobiste przedmioty leżały na widoku, na stole.

Meble skrzyniowe – polecamy komodę!

Komoda to tradycyjny mebel, którego historia sięga XVII-wiecznej Francji. Chociaż współczesne komody wyglądają inaczej niż te z Wersalu, obecnie możemy znaleźć mnóstwo funkcjonalnych i modnych komód do salonu. Choć wydaje się, że taki mebel ma niewielkie rozmiary, pozory mylą. Nowoczesna komoda jest bardzo pojemna, da się ją łatwo przedstawić, bywa również powierniczką tajemnic. W końcu to właśnie do komody możemy chować najintymniejsze przedmioty.

Komoda znajdzie swoje miejsce praktycznie w każdym zakątku domu. Jest przydatna zarówno w salonie, jak i łazience, kuchni, a także sypialni. Komoda może pełnić również funkcję ozdoby, a goście na pewno zwrócą uwagę na jej elegancję i docenią Twój gust. Na rynku można znaleźć mnóstwo komód. Możesz wybrać otwieraną lub zamykaną, elegancką w klasycznym lub nowoczesnym stylu, wykonaną z płyty wiórowej, MDF, drewna lub ze szkła… Można długo wymieniać. Pewne jest jednak, że komoda to jeden z najpopularniejszych mebli skrzyniowych. Dlatego jest tak bardzo doceniana przez zwolenników funkcjonalności, elegancji i minimalizmu.