wybór mebli

Wybór mebli – proste czy zdobione?

W zależności od tego, na czym najbardziej zależy osobie, która chce kupić meble do swojego domu, można wybrać minimalizm lub postawić na wersję zdobioną. Należy jednak pamiętać, aby nowe meble dostosować do swojego lokum, a nie na odwrót. Ze szczegółów tworzy się całość, dlatego trzeba zwrócić uwagę na każdy detal. Najlepiej zacząć od planu, w którym uwzględnimy, jakich mebli potrzebujemy i gdzie chcemy je wstawić.

Rozpocznij urządzanie domu

Meble to rzecz niezbędna w każdym domu i mieszkaniu. Warto, aby oddawały charakter domowników i współgrały z wystrojem danych wnętrz. Dlatego już na etapie wyboru odpowiednich sprzętów meblowych należy zastanowić się, czy stawiamy na styl prosty, czy zdobiony. Proste meble to najczęstszy wybór do sypialni czy salonu. Dzięki temu można połączyć je z finezyjnymi firankami, charakterystycznymi dodatkami i intensywnym kolorem ścian. Im bardziej uwydatnione dodatki w meblach, tym mniejsze mamy pole do popisu z wyborem mebli. Dlatego, jeśli mamy jakąś wizję, a nie potrafimy jej zrealizować, warto poprosić o pomoc kogoś, kto zna się na odpowiednim doborze mebli, dodatków i kolorów ścian. Dzięki temu zyskamy pewność, że wszystko będzie wyglądało dokładnie tak, jak sobie to wymarzyliśmy.

Dobierz odpowiednie stylizacje

Popularnym stylem, który stawia przede wszystkim na prostotę, jest styl skandynawski. Jego cechą charakterystyczną jest połączenie drewna z szaro-białą kolorystyką. To świetny przykład minimalizmu połączonego z przytulną atmosferą, w którym wykorzystuje się naturalne materiały. Jeśli zdecydujemy się na bardziej ozdobny styl, warto pomyśleć o meblach angielskich czy wiktoriańskich. To dzięki nim wnętrze staje się wyjątkowe przytulne i panuje w nim ciepła atmosfera. Jest to jeden z bardziej efektownych stylów, który ma za zadanie podkreślić bogactwo i przepych. Bardzo dużo elementów w tej stylizacji wykonanych jest z suto zdobionych drewnianych mebli oraz dodatków z naturalnych materiałów. Przeważają kolory ziemi. Bogato zdobione meble to także styl art déco czy retro. Ostatnio modny staje się także bardzo kobiecy styl glamour. Jednak ostateczny wybór zawsze powinien zależeć od wyobraźni oraz pomysłów osoby, która chce wystylizować swój dom.