Kuchnia w stylu angielskim

Kuchnia w stylu angielskim. Charakterystyka

To, co najbardziej wyróżnia styl angielski to ponadczasowość oraz ciepła i jasna kolorystyka. Dlatego, jeśli pragniemy wnętrza, w którym można poczuć błogi spokój i sielankową atmosferę, warto zastanowić się nad nigdy niewychodzącym z mody stylem angielskim. Piękno klasyki i subtelnej elegancji to elementy angielskiej kuchni, w której po prostu chce się przebywać. Czym jeszcze wyróżnia się kuchnia w stylu angielskim i w jakich wnętrzach sprawdzi się najlepiej?

Kuchnia angielska w Twoim domu

Tradycyjne rzemiosło kuchni angielskiej zdecydowanie spodoba się osobom, które cenią sobie wysublimowany styl. Cechą szczególną tego rodzaju wystroju są widoczne zdobienia, które od razu rzucają się w oczy. Meble kuchni angielskiej wykonane są z drewna i sprawiają wrażenie bardzo masywnych. W tego rodzaju stylizacji nie brakuje półeczek i szufladek, na których można ustawiać różne dodatki, potęgując w ten sposób urok mebli. Jasne kolory tej kuchni dają pole do popisu osobom, które będą chciały dodatkowymi elementami podkreślić swój styl.

Mała kuchnia czy duża kuchnia?

Jeśli zdecydujemy się na wybór mebli angielskich do małej kuchni, ich biały kolor rozświetli i optycznie powiększy pomieszczenie. Warto pamiętać, aby nie ustawiać w małej kuchni zbyt wielu dodatków, które optycznie zmniejszają przestrzeń. W mniejszej kuchni warto zainwestować w ciąg jasnych szafek i półek, dodatkowo łącząc je z przeszkleniami, co jeszcze bardziej wpłynie na powiększenie optyczne powierzchni. Jeśli zaś w stylu angielskim chcemy urządzić dużą kuchnię, warto postawić na dużą liczbę dodatków, które podkręcą stylizację. Nie zaszkodzi również poprosić o poradę kogoś bardziej doświadczonego w dobieraniu mebli do stylu kuchni angielskiej, ponieważ w tym wypadku naprawdę łatwo przedobrzyć.