stylowe meble

Wygląd to nie wszystko. Co świadczy o jakości mebli?

Wybierając meble często kierujemy się jedynie ich wyglądem, tymczasem jest to poważny błąd. Chociaż kryterium estetyczne podczas ich zakupu jest niezwykle ważne, istnieje jeszcze kilka innych cech, które powinniśmy brać pod uwagę. Co zatem będzie świadczyć o tym, że meble są dobrej jakości?

Meble dobrej jakości to meble z trwałych, solidnych materiałów

O wysokiej jakości mebli będzie przede wszystkim świadczyć to, czy wykonane zostały z solidnych, trwałych materiałów, o ponadprzeciętnej jakości i wytrzymałości. Materiały te powinny być odporne na uszkodzenia mechaniczne i zabrudzenia oraz, co szczególnie ważne w przypadku mebli kuchennych, nie powinny reagować na zmiany temperatury. Powinny być odporne na parę, powstającą podczas gotowania i na wilgoć. Dobrze, aby blaty oraz fronty szafek były łatwe w czyszczeniu. Przed zakupem sprawdź, czy mebel posiada stabilną konstrukcję. W naszej ofercie znajdą Państwo między innymi:

  • meble z drewna,
  • meble z frontami lakierowanymi na wysoki połysk,
  • meble tapicerowane skórą oraz welurem.

Wszystkie zostały wyprodukowane z materiałów najwyższej jakości.

O dobrej jakości mebli świadczy dbałość o detale

Poszukując elementów umeblowania mieszkania zwracaj uwagę na meble, wyprodukowane z dbałością o najmniejsze detale. Przykładem mogą być oferowane przez nas białe meble pokojowe z kolekcji Luna Rosa. Każdy z elementów kolekcji stanowi miniaturowe dzieło sztuki, zachwycające najdrobniejszymi szczegółami. Szafki z litego drewna, z frontami lakierowanymi na wysoki połysk lub z dużą ilością przeszkleń również z pewnością zwrócą uwagę Państwa gości.

Meble powinny być ergonomiczne

Kolejną bardzo ważną cechą dobrych mebli jest ich ergonomia, co oznacza, że meble powinny być maksymalnie dostosowane do użytkowników. Ergonomia ma olbrzymie znaczenie zwłaszcza w przypadku mebli kuchennych. Ważne, aby wykorzystywały one potencjał kuchni, jej wielkość i kubaturę oraz aby szafki posiadały duże powierzchnie do przechowywania i wysuwane schowki. Krzesła do jadalni powinny być przede wszystkim komfortowe, podobnie jak fotele oraz sofy. Ich oparcia powinny stanowić odciążenie dla kręgosłupa. Wszystkie tego typu meble znajdziesz w naszej ofercie.