garderoba-szafa

Kryteria wyboru garderoby

Projektując nasze mieszkanie, chcemy aby każda przestrzeń była wykorzystana w 100%. Oprócz idealnie zaprojektowanej kuchni, salonu, sypialni czy łazienki, warto zastanowić się nad wygospodarowaniu przestrzeni na garderobę.

Garderoba jest miejscem niezwykle ważnym i bardzo funkcjonalnym w naszym mieszkaniu. Jest to miejsce, gdzie będziemy mogli przechować wszystkie nasze ubrania czy buty. Aby miejsce to było praktyczne, musimy dokładnie rozplanować przestrzeń w tym pomieszczeniu. Niezależnie od tego czy bardziej lubimy mieć ubrania poskładane czy ubrania zawieszone na wieszaku, musimy mieć wystarczająco dużo miejsca. Jeśli garderoba ma standardowe wymiary, tym jest łatwiej. Jeśli natomiast nasza garderoba jest nietypowa i posiada niestandardowe wymiary, warto skorzystać z usług firm stolarskich, które zaproponują nam świetne rozwiązania oraz wysoką jakość użytych materiałów. Organizacja przestrzeni jest bardzo ważna. Aby garderoba była funkcjonalna, warto zastosować nowoczesne i innowacyjne rozwiązania. Wykorzystanie dużej ilości drążków, rozwiązań typu cargo oraz szuflad, ułatwi nam przechowywanie i utrzymanie czystości. Systemy cargo są idealnym rozwiązaniem w garderobie. Mogą nam posłużyć jako miejsce do przechowania bielizny osobistej, spodni czy butów. Drążki możemy z całą pewnością wykorzystać na zawieszenie koszul, sukienek czy odzieży wierzchniej. W szufladach warto przechowywać krawaty, skórzane paski, a także biżuterię damską i męską. Najważniejsze, aby nasza garderoba była dostosowana do naszych potrzeb.

 Dodatkowe miejsce do przechowania

Garderoba może spełniać kilka funkcji. Oprócz miejsca, w którym przechowujemy naszą odzież, jest to miejsce, które możemy wykorzystać także do przechowania pozostałych rzeczy gospodarczych. Warto przy projektowaniu uwzględnić miejsce na przechowanie żelazka, deski do prasowania, odkurzacza czy dodatkowych produktów gospodarczych. Dzięki nowoczesnym i praktycznym rozwiązaniom, nasza garderoba będzie nie tylko zastępować nam szafy wnękowe, ale także zaoszczędzi nam sporo miejsca.