Meble na wymiar

Meble na wymiar – wady i zalety

Wiele osób podczas urządzania swoich mieszkań korzysta z łatwo dostępnych rozwiązań i kupuje gotowe meble. Coraz częściej zdarza się jednak, że nasze pomieszczenia mają niestandardowe wymiary i umeblowanie ich w tradycyjny sposób jest po prostu niewykonalne. Najczęściej problem ten dotyczy kuchni, która musi pomieścić nie tylko dużą ilość sprzętu, ale również zachować swój funkcjonalny charakter. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest kupno mebli na wymiar. Co warto o nich wiedzieć? Jakie są ich główne wady i zalety? Zapraszamy do lektury!

Wady mebli na wymiar

Niestety, do największych wad mebli na wymiar zaliczyć należy ich stosunkowo wysoką cenę oraz długi czas oczekiwania na wykonanie. Jeszcze przed przystąpieniem do realizacji zlecenia projektanci zobowiązani są do dokładnego wymierzenia pomieszczenia oraz uzgodnienia z klientem ostatecznej formy całego projektu. Często zdarza się również, że okres oczekiwania na meble wydłuża się, ponieważ konieczne jest sprowadzenie specjalnego drewna lub innych materiałów.

Zalety mebli na wymiar

Pomimo stosunkowo wysokich kosztów oraz dłuższego czasu oczekiwania coraz większa liczba osób decyduje się na kupno mebli na wymiar. Nic dziwnego – wybierając takie rozwiązanie możemy mieć całkowitą pewność, że meble zostaną doskonale wkomponowane w przestrzeń naszego domu lub mieszkania oraz – w przypadku niewielkich powierzchni – ułatwią funkcjonowanie wszystkich domowników. Projektanci wnętrz zaznaczają, że nawet najbardziej nieregularna kuchnia może stać się w pełni funkcjonalnym miejscem, które posiadać będzie wszystkie niezbędne strefy, takie jak np. strefa zmywania, przechowywania zapasów, gotowania czy pieczenia. Warto również zaznaczyć, że meble na wymiar są również niezwykle oryginalnym i funkcjonalnym gadżetem, który w stu procentach odpowiadać będzie naszym indywidualnym preferencjom i gustom.